Headliner to złoto

Nie to, że odkryłem go wczoraj czy coś. Korzystam z Headlinera od pewnego czasu i wydaje mi się, że dla twórcy podcasu, który chce funkcjonować na YouTube, facebooku czy instagramie, jest to czyste złoto! Jeśli jeszcze z niego nie korzystasz, napraw ten błąd jak najszybciej!

Czym jest Headliner?

Hedaliner to appka, która pomaga w bardzo prosty sposób stworzyć plik video do podcastu, który mamy zapisany np. w formacie mp3. Po prostu wgrywamy plik podcastu, wybieramy format (16:9, 1:1), wgrywamy okładkę, wybieramy sobie kształt i kolor fali dźwiękowej, która następnie zostanie zanimowana i eksportujemy – gotowe. W mniej niż pięć minut, możemy przygotować fajny plik video (w darmowej wersji niestety tylko w 720p, ale to przecież w końcu podcast!), który można bezpośrednio z poziomu appki wrzucić na media społecznościowe lub pobrać na dysk.

Ktoś może zapytać: ale po co mi coś takiego, skoro ja wrzucam sobie okładkę i plik mp3 do Windows Video Maker i tak samo wypluwam sobie plik video, tylko bez animowanej fali? Na to już mówię: w headlinerze zrobisz to szybciej, łatwiej i będziesz miał animowaną falę. Nie widzę argumentu przemawiającego za tym, żeby robić samemu. Chyba, że chcesz robić jakiś wyszukany slideshow.

Ile kosztuje ta przyjemność?

I teraz najlepsze: można go mieć całkowicie za darmo, o ile zaakceptujemy ograniczenia wynikające z darmowej wersji (właśnie 720p, max 5 filmów w ciągu miesiąca). Wersje płatne oczywiście oferują więcej featuresów, ale darmowa naprawdę wystarczy do takiego podstawowego użycia.

Dodaj komentarz